Каса бюджетної установи: як організувати роботу
Касові операції в бюджетній установі
Якщо бюджетна установа здійснює готівкові розрахунки, то вона матиме справу з касовими операціями. Порядок ведення таких операцій у національній валюті України органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами під час здійснення ними господарської діяльності визначає Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148). У консультації розглянемо, на які основні моменти слід звернути увагу, організовуючи роботу каси установи.
Розрахунки суб’єктів господарювання (далі – СГ) та фізосіб у разі здійснення їх готівкою без відкриття поточного рахунка шляхом унесення готівки до банків (або небанківських фінустанов, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунка) для подальшого її переказу на рахунки бюджетних установ для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів – безготівковими (п. 10 Положення № 148).
У пп. 3–5 п. 3 Положення № 148 наведено визначення кількох термінів, пов’язаних із готівковими розрахунками (див. табл. 1).
Таблиця 1. Готівка та готівкові розрахунки
Термін
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року