Як оприбуткувати земельну ділянку?
Бюджетна установа отримала державний акт на право власності на земельну ділянку. Чи має вона право оприбуткувати її лише на підставі нормативної грошової оцінки (далі – НГО), яка проводилась станом на 2016 рік? Як відобразити цю операцію в бухобліку?
Відповідно до НП(С)БОДС 121 «Основні засоби» та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів для суб’єктів державного сектора, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації ОЗ), одиницею обліку основних засобів (далі – ОЗ) є об’єкт ОЗ, в тому числі інший актив, що відповідає визначенню ОЗ, або частина такого активу, яка контролюється суб’єктом держсектора.
Об’єкт ОЗ визнається активом, коли існує ймовірність отримання суб’єктом держсектора майбутніх економічних вигід, пов’язаних з його використанням, та/або він має потенціал корисності для суспільства і його вартість може бути визначена (п. 2 розд. 2 НП(С)БОДС 121).
Зазначений стандарт відносить земельні ділянки до ОЗ (пп. 3.1.1 розд. 2).
Земельні ділянки обліковуються на підставі документів, установлених законодавством (п. 12 розд. 3 Методрекомендацій ОЗ).
У нашій ситуації бюджетна установа має Акт на право власності та витяг з техдокументації про НГО від 2016 року, які дозволяють зарахувати земельну ділянку до складу ОЗ.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року