Як документально оформити та відобразити в бухобліку операції з поліпшення і ремонтів основних засобів?
23.06.2016 1053 0 1
На підставі яких норм здійснюється документальне оформлення господарських операцій із ремонту та поліпшення основних засобів (далі – ОЗ)? Який порядок відображення таких операцій у бухобліку?
Виходячи з Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектора, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11), бухгалтер для правильного відображення в бухобліку господарських операцій з поліпшення чи ремонту об’єкта ОЗ повинен мати рішення керівника бюджетної установи, оформлене у законний спосіб, про характер і ознаки здійснюваних суб’єктом держсектора робіт (послуг): дефектний акт, експертизу тощо, а також, як підкріплення до цього, детальні розрахунки до кошторису за відповідними напрямами видатків, договір про закупівлю робіт, послуг.
Усі інші дії (господарські операції) бюджетної установи будуть проводитись у послідовності, визначеній містобудівельним і бюджетним законодавством.
Основними документами, що регулюють механізм проведення видатків на капітальне будівництво, залишається Порядок державного фінансування капітального будівництва, затверджений постановою КМУ від 27.12.01 р. № 1764, а також відповідні окремі порядки і розпорядчі документи Казначейства щодо здійснення казначейського обслуговування видатків, обліку зобов’язань розпорядників бюджетних коштів державного і місцевих бюджетів.
Настанови щодо підстав відображення в бухобліку операцій із ремонту та поліпшення основних засобів надано в розд. VI Методрекомендацій № 11. Зокрема, у п. 1, 2, 3 цього розділу визначено таке:
- приймання закінчених робіт із ремонту та поліпшення ОЗ (модернізація, добудова, реконструкція тощо) оформлюється відповідним первинним документом;
- роботи з поліпшення об’єкта ОЗ (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо) здійснюються за рахунок капітальних витрат, передбачених у кошторисах на виконання зазначених робіт;
- витрати з виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт, зокрема поліпшення ОЗ (модернізація, добудова, реконструкція тощо), є однією із складових формування вартості зазначених робіт у кошторисах на їх виконання;
- вартість робіт, що приводять до збільшення очікуваних майбутніх вигід від об’єкта ОЗ, включається до капітальних інвестицій із майбутнім збільшенням первісної вартості ОЗ;
- підставою для визнання витрат, пов’язаних із поліпшенням ОЗ, є збільшення внаслідок цих витрат очікуваного строку корисного використання об’єкта, кількості та/або якості робіт, послуг, які надаються цим об’єктом.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року