Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи змінювати інвентарні номери, присвоєні до 01.01.17 р.?

07.03.2017 25869 0 2

Інвентарний номер основних засобів (далі – ОЗ) містить номер субрахунка, на якому він обліковується. Чи обов'язково у зв'язку із запровадженням нових субрахунків змінювати раніше присвоєні інвентарні номери?

Порядок присвоєння інвентарних і номенклатурних номерів регулюється Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектора, затвердженими наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11), де визначено, що кожному об’єкту ОЗ (крім білизни, постільних речей, одягу, взуття, бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів, матеріалів довготривалого використання) присвоюють інвентарний номер.

У п. 3 розд. ІІ Методрекомендацій № 11 інвентарні та номенклатурні номери передбачено, що присвоєні об’єктам ОЗ, зберігаються за ними на весь період перебування їх у цього суб’єкта держсектора. Перші три знаки інвентарного (номенклатурного) номера означають номер субрахунка, четвертий – підгрупу, усі інші знаки – порядковий номер предмета у підгрупі. Однак такий порядок відповідає вимогам Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 26.06.13 р. № 611, який уже втратив чинність. Новий же План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.13 р. № 1203 (далі – План рахунків № 1203), передбачає чотиризначні субрахунки.

Дотримуватися зазначених вимог щодо присвоєння таких номерів, керуючись Планом рахунків № 1203, бюджетним установам із 2017 року дещо складно. Тому виникло запитання, чи потрібно змінювати раніше присвоєні номери і як це зробити.

По-перше, об’єктам ОЗ, уведеним в експлуатацію з 01.01.17 р., доведеться присвоювати інвентарні та номенклатурні номери за новими правилами. Тобто керуючись нумерацією субрахунків, передбачених Планом рахунків № 1203. Це означає, що замість перших трьох знаків слід указувати номер нового субрахунка, який складається із чотирьох цифр (наприклад, 1013, 1014, 1015 тощо).

Що стосується інших цифр інвентарного номера, то п’ята цифра – це номер підгрупи того чи іншого об’єкта ОЗ згідно з Методрекомендаціями № 11, інші знаки – порядковий номер такого об’єкта у підгрупі. Тому присвоєння інвентарного номера здійснюється за старим порядком, але з урахуванням того, що такий номер фактично збільшується на одну цифру відповідно до нових номерів субрахунків. Наприклад, якщо об’єкту було присвоєно інвентарний номер «10488445», то тепер він перетвориться в номер «101488445».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали