Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Інвентаризація розрахунків: організація та оформлення

Нормативно-правова база щодо інвентаризації

Коли та в яких випадках необхідно проводити інвентаризацію активів і зобов’язань, визначено в Порядку подання фінансової звітності, затвердженому постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419 (далі – Порядок № 419). Зокрема, у п. 12 цього Порядку передбачено обов’язковість проведення цього заходу перед складанням річної фінансової звітності.

Загальний порядок проведення інвентаризації активів і зобов’язань та оформлення її результатів, який стосується всіх об’єктів обліку, установлено в Положенні про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженому наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879).

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади в межах своєї компетенції відповідно до галузевих особливостей можуть розробляти на основі Положення № 879 методичні рекомендації. Бюджетні установи можуть визначати порядок проведення інвентаризації активів і зобов’язань та оформлення її результатів у внутрішньому положенні, розробленому відповідно до Положення № 879 та інших нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку.

Тим не менше, зупинимося на основних моментах організації та проведення інвентаризації розрахунків.

Відповідно до п. 1 розд. II Положення № 879 для проведення інвентаризації в бюджетній установі розпорядчим документом керівника створюється інвентаризаційна комісія із представників апарату управління установи, бухгалтерської служби та досвідчених працівників установи, які знають об’єкт інвентаризації, ціни та первинний облік. Інвентаризаційну комісію очолює керівник установи (його заступник) або керівник структурного підрозділу установи, уповноважений керівником установи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали