Бухоблік пального: чи потрібно змінювати підходи посеред року?
18.09.2015 2265 0 0
У міській лікарні на балансі обліковується спеціальний автотранспорт, що використовується в процесі надання медичних послуг населенню. Як здійснювати бухгалтерський облік пального? Чи потрібно переносити дані із субрахунка 331 на субрахунок 235 у зв’язку з наказом Мінфіну від 23.07.15 р. № 664 (далі – Наказ № 664).
Так, потрібно. Питання щодо бухгалтерського обліку пального останнім часом набуло неабиякої актуальності з різних причин.
Історично так склалося, що в багатьох установах оплачені талони на пальне обліковувалися на субрахунку 331 «Грошові документи в національній валюті». Це було обумовлено тим, що згідно з описом до рахунка 33 кошти в оплачених талонах на бензин (мазут) відносилися до грошових документів, що передбачало можливість оприбуткування таких талонів на субрахунку 331 (пп. 3.11 Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями бюджетних установ, наведеної в додатку 2 до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 26.06.13 р. № 611 (далі – План рахунків, Наказ № 611). Ще раніше таке оприбуткування прямо передбачалося пп. 3.14 Інструкції про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, затвердженої наказом Держказначейства від 10.07.2000 р. № 61, який утратив чинність згідно з Наказом № 611.
Ситуація змінилася після внесення Наказом № 664 змін до Плану рахунків та додатків до нього. Так, із опису до субрахунка 331, зокрема, виключено таку позицію, як оплачені талони на бензин. Облік нафтопродуктів, газу, які закуплено та передано на зберігання та які будуть відпускатися за талонами, тепер має здійснюватися бюджетними установами із застосуванням субрахунка 235 «Паливо, горючі і мастильні матеріали».
Ураховуючи зазначене, міська лікарня має перенести в бухгалтерському обліку дані щодо оплаченого пального із субрахунка 331 на субрахунок 235.
Таку операцію з коригування даних бухгалтерського обліку краще здійснити на звітну дату до складання квартального звіту. Для цього необхідно скласти бухгалтерську довідку за формою, затвердженою наказом Держказначейства від 27.07.2000 р. № 68 (далі – Наказ № 68), зразок заповнення якої наведено в кінці цієї консультації (див. фрагмент 1). Підставою для перенесення даних є зміни в нормативній базі.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року