Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

МОЗ може запровадити реєстри фармацевтів: результати перевірок Держлікслужби

09.04.2025

На щотижневій апаратній нараді в МОЗ голова Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками Роман Ісаєнко представив результати державного нагляду та контролю за І квартал 2025 року.

Нагадаємо, з 1 січня 2025 року поновлено планові перевірки Держлікслужбою вимог законодавства щодо якості лікарських засобів та дотримання суб’єктами господарювання ліцензійних умов на фармацевтичному ринку та у сфері обігу наркотичних засобів, відповідно до постанови КМУ від 05.11.2024 № 1264. Також постановою КМУ від 06.09.2024 № 1052 поновлено здійснення планових заходів державного ринкового нагляду щодо обігу медичних виробів та допоміжних засобів до них, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro та їх допоміжних засобів.

«З 1 січня державний контроль, який здійснює Держлікслужба, повернувся до повноцінного функціонування. Саме Держлікслужба відповідає за якість та безпеку лікарських засобів, дотримання ліцензійних умов у фармацевтичній сфері, а також контролює обіг наркотичних і психотропних речовин. Поновлення перевірок – важливий крок у формуванні прогнозованої політики безпеки та якості на фармацевтичному ринку. Системний підхід дозволяє не лише виявляти недоліки, а й напрацьовувати ефективні механізми запобігання потенційним кризам. Це запорука довіри до працівників аптек і всієї системи охорони здоров’я загалом», – зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У І кварталі 2025 року Держлікслужба здійснила понад дві сотні перевірок у різних секторах. 129 перевірок стосувалися контролю якості лікарських засобів та ще 105 – виробництва, оптової, роздрібної торгівлі та імпорту лікарських засобів. Значна увага приділялася дотриманню ліцензійних умов, якості продукції та безпеці пацієнтів.

Виявлені порушення часто стосувалися не лише технічних аспектів, а й глибших системних проблем. Зокрема, йдеться про недоукомплектованість аптек працівниками, які мають фармацевтичну освіту та кваліфікацію, відсутність ефективних систем управління якістю на підприємствах, або порушення вимог до обліку наркотичних речовин у медзакладах.

Водночас було виявлено випадки реалізації рецептурних лікарських засобів без рецепта, реалізація препаратів із закінченим терміном придатності чи без належної інструкції. 

У результаті таких перевірок 8 найменувань лікарських засобів було заборонено до обігу, а дію відповідної ліцензії припинено у 24 суб’єктів.

«Рецептурні лікарські засоби мають відпускатися виключно за рецептом, і робити це повинен фахівець – фармацевт. Натомість бачимо, що не всі аптечні заклади забезпечені кваліфікованим персоналом. Це загрожує якості фармацевтичної послуги й безпеці пацієнта. Доручаю Держлікслужбі протягом тижня проаналізувати ситуацію та надати пропозиції щодо ефективного запуску і функціонування реєстру фармацевтів», – підкреслив Міністр.

Контроль за обігом наркотичних і психотропних речовин також не залишився поза увагою. Порушення, зафіксовані у цій сфері, стали підставою для направлення до правоохоронних органів 8 листів із ознаками кримінальних правопорушень.

Щодо ринкового нагляду, то протягом січня – березня 2025 року територіальні органи Держлікслужби провели 234 перевірки характеристик продукції. Накладено 765 тис. грн штрафних санкцій, 510 тисяч з яких вже сплачено до держбюджету. Окрім цього, до Держлікслужби надійшло 18 рішень про призупинення митного оформлення продукції.  

МОЗ


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Зовнішня торгівля України товарами за І квартал 2025 року
За І квартал 2025 року експорт товарів становив 9 952,7 млн дол. США, або 93,1 % порівняно із І кварталом 2024 року, імпорт – 18 467,5 млн дол. США, або 114,7 %. Негативне сальдо склало 8 514,8 млн дол. США (за І квартал 2024 року також негативне – 5 399,1 млн дол. США).  ...
16.05.2025
Як реформи в сфері захисту довкілля вплинуть на бізнес
«Зелений» перехід, сталі рішення та впровадження найкращих доступних технологій – це не перешкоди для роботи економіки, а вимога часу та нові можливості розвитку. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук обговорила найбільш гострі питання з представни...
16.05.2025
Стратегія розвитку фінансового сектору: Рада з фінансової стабільності схвалила зміни
Рада з фінансової стабільності (далі – РФС) на засіданні 13 травня зосередилася на підготовці до восьмого перегляду програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом та ухвалила низку рішень.  По-перше, РФС схвалила зміни до Стратегії розвитку фінансового сектору України, з...
Кращі матеріали
Центр сповіщень