Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Захист держави – обов’язок громадян

07.05.2018 1631 0 2

Кожному жителю планети хочеться насолоджуватися мирним небом, виховувати дітей, піклуватися про батьків, тобто щоб життя було повноцінним та радісним. На жаль, сучасні реалії змушують захищатися від війн, інших агресивних дій. Розглянемо, що передбачають нормативні акти задля забезпечення такого захисту.

За ст. 17 Конституції оборона нашої держави, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладається на Збройні сили України (далі – ЗСУ). Водночас за ст. 65 Конституції захист Вітчизни визначено обов’язком громадян.

На виконання цих конституційних норм Законом від 25.03.92 р. № 2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі – Закон № 2232) передбачено, що складовими військового обов’язку, зокрема, є приписка до призовних дільниць, проходження військової служби (у т. ч. у військовому резерві), виконання цього обов’язку в запасі, дотримання правил військового обліку.

Також деякі категорії громадян вправі задля виконання своїх обов’язків перед суспільством проходити альтернативну службу (замість строкової) відповідно до Закону від 12.12.91 р. № 1975-ХІІ «Про альтернативну (невійськову) службу».

Такий обов’язок не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають у нашій державі. Водночас ці особи можуть проходити службу добровільно (за контрактом) на посадах, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу ЗСУ. 

Розглянемо, на які категорії поділяються громадяни, які виконують завдання та функції щодо захисту миру на рідній землі. За визначенням ч. 9 ст. 1 Закону № 2232 це:

Повна версія доступна тільки передплатникам