Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Закупівля робіт із капремонту: покроковий алгоритм дій

22.11.2018 2812 0 5

Не секрет, що закупівлі робіт завжди викликають багато запитань. З одного боку, через те, що їх часто плутають із послугами, з іншого – оскільки роботи – це специфічні закупівлі, які мають свої особливості. У консультації ми наведемо покроковий алгоритм дій із закупівлі робіт із капітального ремонту з аналізом нюансів кожного з кроків, зокрема, розповімо, як запобігти можливих ризиків та не помилитися, приймаючи рішення, тощо.

Перша помилка, якої можуть припуститися замовники, – це неправильне визначення предмета закупівлі робіт та поділ предмета закупівлі на частини без проведення відкритих торгів, як того вимагає законодавство. Наслідком таких дій може стати адміністративна відповідальність посадової особи замовника, яка підпише відповідні договори. Тож почнемо з визначення потреби в закупівлі та її планування в річному плані закупівель або в додатку до нього, залежно від вартісної межі предмета закупівлі робіт.

Насамперед зауважимо, що в разі якщо у замовника-бюджетника вартість предмета закупівлі робіт дорівнює або перевищує 1,5 млн грн., він має застосувати до такої закупівлі Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) та провести або конкурентну процедуру закупівлі, або переговорну (за наявності підстав для такої).

Далі треба правильно визначити предмет закупівлі. Для цього слід звернутися до п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону № 922.

Предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції (далі – ТП) або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Роботи – це проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аероі супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт (п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Повна версія доступна тільки передплатникам