Чи є обов’язком тендерного комітету продовження дії договору на наступний рік?
Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) передбачено, що замовник має право продовжувати дію договору про закупівлю на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % суми договору, укладеного минулого року. Чи повинен тендерний комітет укладати такі 20%-ві додаткові угоди? Чи треба складати якийсь протокол засідання тендерного комітету із цього питання? І хто оприлюднює повідомлення про внесення змін та звіт про виконання такого договору?
Як передбачено ч. 1 ст. 36 Закону № 922, договір про закупівлю укладається за нормами Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК, ГК) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 36 Закону № 922 істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни умов у зв’язку із застосуванням положень ч. 5 цієї статті. Дія договору може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в договорі, укладеному попереднього року, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку (ч. 5 ст. 36 Закону № 922).
При цьому зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором (ч. 1 ст. 188 ГК).
Водночас згідно із ч. 1 ст. 651 ЦК зміна або розірвання договору:
- допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом;
- вчиняється у такій самій формі, що й договір, який змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає зі звичаїв ділового обороту.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року