Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Деякі нюанси закупівлі комп’ютерних програм

20.02.2020 640 0 1

Облік МБП, МНМА і ОЗ в бюджетних установах

Ситуація: замовник вирішив закупити комп’ютерну програму. У вимогах тендерної документації передбачено наявність в учасників відповідної дилерської ліцензії на використання запропонованої комп’ютерної програми. Чи має право замовник відхилити пропозицію учасника, якщо той не надав такої ліцензії? Чи може учасник оскаржити це відхилення?

Насамперед варто зазначити, що комп’ютерна програма – це об’єкт авторського права й охороняється як літературний твір відповідно до чинного законодавства.

Отже, із моменту створення комп’ютерної програми її автору належать майнові (якщо інше не встановлено договором чи законом) та особисті немайнові права.

Як передбачено ч. 1 ст. 32 Закону від 23.12.93 р. № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» (далі – Закон № 3792), автору та іншій особі, яка має авторське право, належить виключне право надавати іншим особам дозвіл на використання твору будь-яким одним або всіма відомими способами на підставі авторського договору.

Водночас використання твору будь-якою особою допускається виключно на основі авторського договору за винятками, установленими ст. 21–25 Закону № 3792. Так, без згоди автора або іншої особи, яка має авторське право на цю програму, особа, яка правомірно володіє правомірно виготовленим примірником комп’ютерної програми, має право здійснювати лише вільне копіювання, модифікацію і декомпіляцію комп’ютерних програм у передбачених ст. 24 Закону № 3792 випадках.

Повна версія доступна тільки передплатникам