Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна докупити послугу за переговорною процедурою?

06.02.2019 277 0 2

Замовник 2008 року уклав ліцензійний договір на надання послуг без проведення відповідної процедури закупівлі (прямий договір), оскільки на той час дія Тимчасового положення про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою КМУ від 28.03.08 р. № 274, не поширювалась на випадки, коли предметом закупівлі були послуги за ліцензійним договором. На сьогодні замовнику треба здійснити додаткову закупівлю послуг у того самого постачальника. Чи може він провести переговорну процедуру закупівлі для забезпечення такої потреби?

Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) набув чинності з 19.02.16 р. та введений у дію для центральних органів виконавчої влади та замовників, що провадять діяльність в окремих сферах господарювання, із 01.04.16 р., а для всіх замовників – із 01.08.16 р.

При цьому згідно із ч. 1 ст. 35 Закону № 922 переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Одним із таких виняткових випадків є потреба здійснити додаткову закупівлю у того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням (п. 5 ч. 2 ст. 35 Закону № 922).

Зауважимо, що Закон № 922 не містить обмежень щодо застосування переговорної процедури закупівлі виключно для закупівлі тих предметів закупівель, які попередньо були закуплені за результатами процедури закупівлі.

Повна версія доступна тільки передплатникам