Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як оформити зменшення обсягів закупівлі у зв’язку зі скороченням видатків

13.04.2020 1737 0 1

Питання діяльності тендерного комітету та уповноваженої особи регулює ст. 11 Закону від 25.12.15 р. № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922). До того ж замовник має затвердити Положення про тендерний комітет (Положення про уповноважену особу, якщо закупівлі буде проводити така особа). Проте сам Закон № 922 не зобов’язує тендерний комітет чи уповноважену особу оформляти своїм протокольним рішенням унесення змін до договору про закупівлю.

Зауважимо, що й нова редакція Закону № 922 (згідно зі змінами, унесеними Законом від 19.09.19 р. № 114 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»), яка набуває чинності з 19 квітня цього року, теж не містить обов’язку для уповноваженої особи або тендерного комітету розглядати зміни до договору та оформляти їх протоколом.

Як передбачено ч. 1 ст. 36 Закону № 922, договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК, ГК) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до ч. 4 ст. 36 Закону № 922 істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, перелічених у п. 1–8 цієї частини, у тому числі в разі зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника. Така сама норма міститься і в новій редакції цього Закону, у ч. 5 ст. 41.

Зауважимо, що згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 922 у новій редакції договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться у порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону.

Оскільки і новою редакцією Закону № 922 передбачено, що закупівельний договір укладають відповідно до ЦК та ГК, звернемося до положень цих кодексів.

Повна версія доступна тільки передплатникам