Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як налагодити безперервну роботу тендерного комітету?

23.01.2020 656 0 0

Як передбачено ч. 1 ст. 11 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює ТК (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб).

ТК – це службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із Законом № 922 (п. 31 ч. 1 ст. 1 цього Закону).

Примірне положення про ТК та уповноважену особу (осіб) затверджує Уповноважений орган із питань публічних закупівель, а саме: Мінекономрозвитку України (ч. 5 ст. 11 Закону № 922). Таке положення затверджено наказом від 30.03.16 р. № 557 (далі – Наказ № 557).

Керує роботою ТК його голова, який призначається замовником. При цьому голова ТК несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.

Для довідки: відповідно до п. 2 Наказу № 557 Мінекономрозвитку рекомендує замовникам під час розроблення власних положень про ТК або уповноважену особу (осіб) керуватися Примірним положенням, затвердженим цим наказом.

Склад ТК, зміни до складу та положення про ТК замовник затверджує своїм рішенням. До складу ТК мають входити не менше п’яти осіб, хоча може бути й більше. Але якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника менша ніж п’ять осіб, тоді до складу комітету мають входити всі службові (посадові) особи замовника.

Повна версія доступна тільки передплатникам