Допорогові закупівлі: поетапна процедура
Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) визначено граничні межі його застосування, тому і виникло поняття «допорогові закупівлі». Тож розберемося, що воно означає, якими нормативними документами керуватися в разі проведення такої закупівлі, та розглянемо поетапно цю процедуру.
Основним законом, який регулює порядок проведення закупівель за державні (бюджетні) кошти, є Закон № 922. Його норми поширюються (абзаци другий та третій ч. 1 ст. 2 Закону № 922):
- на замовників, якщо вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн грн.;
- замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 1 млн грн., а робіт – 5 млн грн.
Під час закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, установлену Законом № 922, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, визначених цим Законом, та використовувати електронну систему закупівель (далі – ЕСЗ) з метою відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт для укладення договору. Саме така закупівля вважається допороговою (далі – закупівля) (абзац перший п. 1.2 Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.16 р. № 35, далі – Порядок № 35).
І хоча Порядок № 35 не зареєстровано в Мін’юсті і його дія поширюється лише на ДП «Прозорро» (так тепер називається ДП «Зовнішторгвидав України»), він був розроблений на підставі абзацу четвертого ч. 1 ст. 2 Закону № 922. І саме в Порядку № 35 прописано поетапні дії замовника та учасника під час проведення закупівлі, тому, за бажанням, можна керуватися його положеннями, проводячи електронну закупівлю через систему ProZorro.
Перейдемо до детального розгляду цієї процедури.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року