Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Договір про закупівлю: нові правила укладання та зміни його умов

11.12.2019 1571 0 0

Закупівлі по-новому: готуємось, вивчаємо закон, аналізуємо

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) договори про закупівлю, укладені в порядку та на умовах, установлених до набуття чинності цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. А зміни до таких договорів уносяться в порядку та на умовах, установлених до набуття чинності цього Закону. Законом № 922 у виняткових випадках надано право сторонам змінювати істотні умови закупівельного договору. Перелік таких випадків за новими правилами розглянемо в нашій консультації.

Договір про закупівлю – це господарський договір, який укладається між замовником та учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі й передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару (п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Укладається такий договір відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК, ГК) з урахуванням особливостей, визначених Законом від 19.09.19 р. № 114-IX (ч. 1 ст. 41 Закону № 922).

Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у т. ч. ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури за винятком випадків:

  • визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті;
  • та/або перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі (ч. 4 ст. 41 Закону № 922).

Повна версія доступна тільки передплатникам