Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чим є проєктні роботи: роботами чи послугами

15.06.2020 812 0 0

Генеральний план населеного пункту – це містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту (п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону від 17.02.11 р. № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності», далі – Закон № 3038). Він є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

На підставі затвердженого генплану населеного пункту розробляється план земельно-господарського устрою, який після його затвердження стає невіддільною частиною генплану.

Послідовність виконання робіт із розроблення генплану населеного пункту та документації із землеустрою визначається будівельними нормами, державними стандартами і правилами та завданням на розроблення (внесення змін, оновлення) містобудівної документації, яке складається і затверджується замовником за погодженням із розробником.

Для населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України, у межах визначених історичних ареалів у складі генплану населеного пункту визначаються режими регулювання забудови та розробляється історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об’єкти культурної спадщини (ч. 3 ст. 17 Закону № 3038).

Порядок розроблення історико-архітектурного опорного плану населеного пункту затверджено наказом Мінрегіонрозвитку від 02.06.11 р. № 64, яким передбачено, що історико-архітектурний опорний план – це науково-проєктна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених місць.

Відповідно до п. 27 ч. 1 ст. 1 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» роботи – це розроблення проєктної документації на об’єкти будівництва, науково-проєктної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, серед них і геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.

Повна версія доступна тільки передплатникам