Які критерії визначення розміру надбавки водієві за класність?
Чи залежить розмір надбавки за класність, що встановлюється водієві, від кількості відпрацьованих ним годин?
Залежно від статусу установи, в якій працюють водії, умови оплати праці визначаються на підставі таких документів:
- для водіїв, які працюють у бюджетних установах різних галузей (освіта, культура, соцзахист, охорона здоров‘я тощо) – постанова КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – Постанова № 1298);
- для водіїв, які працюють у держорганах чи органах місцевого самоврядування (далі – ОМС) – наказ Мінпраці від 02.10.96 р. № 77 «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» (далі – Наказ № 77).
Застосовуються й норми галузевих наказів міністерств та відомств, ухвалених відповідно до Постанови № 1298.
Насамперед зазначимо, що згідно із примітками додатка 3 до Наказу № 77 та п. 3 Постанови № 1298 водіям вантажних і легкових автомобілів, автобусів можуть установлюватися надбавки за класність, а саме: водіям ІІ класу – у розмірі 10 %, І класу – 25 % установленої тарифної ставки за відпрацьований час.
Принагідно скажемо про особливості режиму праці водіїв, визначені Положенням про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженим наказом Мінтрансзв‘язку від 07.06.10 р. № 340 (далі – Положення № 340).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року