Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Роботи за дефектним актом: яку процедуру закупівель обрати?

16.01.2018 1113 0 1

За результатами відкритих торгів було укладено договір на закупівлю робіт із відновлення мармурової підлоги. Роботи виконуються за дефектним актом. У процесі їх виконання виникла потреба в додаткових роботах, які також будуть оформлені дефектним актом. Чи можна провести переговорну процедуру закупівлі на такі додаткові роботи?

Перш ніж відповісти на це запитання, згадаємо, коли застосовується переговорна процедура, а також розберемося детально в будівельній термінології, зокрема, що таке дефектний акт та для чого він складається.

Як передбачено п. 6 ч. 2 ст. 35 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі», переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток, зокрема у разі необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які через непередбачувані обставини стали необхідними для виконання проекту, за сукупності таких умов:

  • договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт;
  • такі роботи технічно чи економічно пов’язані з головним (первинним) договором;
  • загальна вартість додаткових робіт не перевищує 50 % вартості головного (первинного) договору.

Проектна документація – це затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а також кошториси об’єктів будівництва (п. 3.17 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво»).

У п. 3.23 ДБН А.2.2-3:2014 передбачено такі стадії проектування:

Повна версія доступна тільки передплатникам