Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Предмет закупівлі – лікарські засоби

Предмет закупівлі таких товарів, як лікарські засоби, визначається нині інакше – не за загальним правилом для всіх товарів. Для цього п. 1 розд. ІІ Порядку № 454 доповнено новими двома абзацами.

Зокрема, із 17 січня цього року під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі визначається за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника (тобто ДК 021:2015) із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви (далі – МНН) лікарського засобу. У разі якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів, замовник у дужках зазначає МНН кожного лікарського засобу. При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за МНН, за формою випуску, за дозуванням, за обсягом та/або за місцем постачання лікарських засобів.

Так, відповідно до абзацу другого ч. 1 ст. 2 Закону від 04.04.96 р. № 123/96-ВР «Про лікарські засоби» (далі – Закон № 123) лікарський засіб – це будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу.

При цьому згідно з абзацом першим ч. 2 ст. 2 Закону № 123 до лікарських засобів належать: АФІ, продукція «in bulk»; готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти); гомеопатичні засоби; засоби, які використовуються для виявлення збудників хвороб, а також боротьби із збудниками хвороб або паразитами; лікарські косметичні засоби та лікарські домішки до харчових продуктів.

Лікарські засоби допускаються до застосування в Україні після їх державної реєстрації, крім випадків, передбачених Законом № 123. Державний реєстр лікарських засобів (далі – Держреєстр) – це нормативний документ, який містить відомості про лікарські засоби, дозволені для виробництва і застосування в медичній практиці. Зауважимо, що до Держреєстру вносяться, зокрема, такі відомості про лікарський засіб, як його назва (торговельна назва, МНН). Інформаційно-пошукову систему «Державний реєстр лікарських засобів України», яку сформовано державним підприємством «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України», розміщено на сайті.

Зазначимо, що відповідно до ст. 9 Закону № 123 не підлягають держреєстрації лікарські засоби, які виготовляються в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин. Тож не всі лікарські засоби ви знайдете в Держреєстрі. Але це ще не означає, що відсутність у Держреєстрі того чи іншого товару автоматично відносить його до нелікарського засобу.

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
24.01.2023
Держзакупівлі та конфіденційна інформація
Воєнний стан установлює нові правила оприлюднення інформації про закупівлі. Поки діяла постанова КМУ від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 169), вимоги щодо оприлюднення ...
12.09.2022
Вимоги щодо локалізації в закупівлях: для кого, коли та як?
З 14 липня цього року набули чинності норми Закону від 16.12.2021 № 1977-IX «Про внесення змін до Закону «Про публічні закупівлі». Відтепер замовники, які купують певний товар, мають ураховувати вимоги щодо локалізації. Розглянемо детально, що означає цей термін у розумінні закупів...
05.09.2022
Чи можна закупити дизпаливо через ProZorro Market?
Виникла потреба в дизельному пальному (для перевезення учнів), очікувана вартість – 190 тис. грн. Чи можна здійснити закупівлю через ProZorro Market безпосередньо, без запиту цінової пропозиції за постановою КМУ від 28.02.2022 № 169  (не є зона бойових дій)? Закупівлі Виникла потреба в д...