Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Переговорна процедура закупівлі: детальна інструкція

Переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Розглянемо специфіку проведення цієї процедури.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі — Закон № 922) закупівля здійснюється відповідно до річного плану. При цьому забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладення договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом (ч. 7 ст. 2 Закону № 922). Тож, як і всі інші процедури закупівель, переговорна процедура має бути спланована в річному плані закупівель.

Спочатку переговорну процедуру закупівлі в річному плані закупівель має затвердити тендерний комітет (далі – ТК) власним протокольним рішенням, а потім річний план має бути оприлюднено замовником.

Зауважимо, що установленої форми річного плану закупівель у паперовому форматі немає. Тому це може бути довільна форма, але вона має містити всю інформацію, яку потім необхідно буде оприлюднити. Адже річний план оприлюднюють за формою, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 22.03.16 р. № 490 (далі – Наказ № 490). Тому, для того щоб секретар ТК оприлюднив у ProZorro саме інформацію з планування, затверджену ТК, річний план для розгляду на комітеті можна скласти за формою, затвердженою Наказом № 490.

Увага! Річний план закупівель та зміни до нього безплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом 5 календарних днів (далі – к. д.) із дня їх затвердження (ч. 1 ст. 4 Закону № 922).

Після внесення у відповідні поля всієї обов’язкової інформації, що передбачена затвердженою формою документа, на неї накладають електронний цифровий підпис (далі – ЕЦП), як це визначено п. 2 Наказу № 490.

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
24.01.2023
Держзакупівлі та конфіденційна інформація
Воєнний стан установлює нові правила оприлюднення інформації про закупівлі. Поки діяла постанова КМУ від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 169), вимоги щодо оприлюднення ...
12.09.2022
Вимоги щодо локалізації в закупівлях: для кого, коли та як?
З 14 липня цього року набули чинності норми Закону від 16.12.2021 № 1977-IX «Про внесення змін до Закону «Про публічні закупівлі». Відтепер замовники, які купують певний товар, мають ураховувати вимоги щодо локалізації. Розглянемо детально, що означає цей термін у розумінні закупів...
05.09.2022
Чи можна закупити дизпаливо через ProZorro Market?
Виникла потреба в дизельному пальному (для перевезення учнів), очікувана вартість – 190 тис. грн. Чи можна здійснити закупівлю через ProZorro Market безпосередньо, без запиту цінової пропозиції за постановою КМУ від 28.02.2022 № 169  (не є зона бойових дій)? Закупівлі Виникла потреба в д...