Ґендерний бюджетний аналіз
У «Гендерна політика в бюджетному процесі» ми розпочали розмову про використання в управлінні державними фінансами методики ґендерно орієнтованого бюджетування. Розглянемо один з основних компонентів цієї методики, а саме проведення ґендерного бюджетного аналізу.
Щоб поліпшити соціально-економічне становище жінок і чоловіків шляхом задоволення їхніх різних потреб за бюджетні кошти, необхідно здійснювати заходи зі зменшення та подолання ґендерних розривів та всіх форм дискримінації тощо. А тому ґендерно орієнтоване бюджетування (далі – ҐОБ) передбачає певну послідовність таких дій (див. рис. 1).
Найбільшого поширення серед різноманітних інструментів ҐОБ набув ґендерний бюджетний аналіз (далі – ҐБА).
Ґендерний бюджетний аналіз – це аналіз програм, що фінансуються з бюджету, та оцінювання того, наскільки передбачені ними заходи задовольняють потреби жінок та чоловіків.
Метою ҐБА є:
- оцінка кінцевих результатів виконання бюджету та створення інформаційної бази для обґрунтування планових показників, які враховуються під час формування бюджету, а також у процесі здійснення бюджетної політики в наступний бюджетний період;
- виявлення факторів і причин, що негативно впливають на виконання планових показників бюджету;
- виявлення резервів збільшення доходів бюджету;
- визначення економічної і соціальної ефективності здійснення бюджетних видатків;
- удосконалення бюджетного процесу та міжбюджетних відносин.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року