Винагорода за договором ЦПХ та МЗП – чи здійснюється доплата?
Бюджетна установа уклала з фізичними особами цивільно-правові договори на надання послуг з охорони адміністративного приміщення. Чи потрібно здійснювати доплати до мінімальної зарплати (далі – МЗП) у розмірі різниці між МЗП та щомісячними сумами винагороди за такими договорами? З якої суми сплачувати єдиний соціальний внесок – з фактичної суми винагороди чи виходячи з розміру МЗП?
Статтею 31 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) передбачено здійснення доплат до рівня МЗП у разі, коли нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір МЗП.
При проведенні розрахунків з особами, з якими установа уклала договір цивільно-правового характеру (далі – договір ЦПХ), таким особам виплачується не заробітна плата, а винагорода за виконані роботи (послуги), сума якої зазначається у договорі. Такі особи не є працівниками установи. Для таких осіб не встановлюється графік виходу на роботу та будь-які трудові норми, зокрема, місячна норма праці. Підставою для виплати винагороди є лише Акт приймання-передачі виконаних робіт (послуг). При цьому тривалість чи періодичність виконання роботи за договором ЦПХ сам для себе встановлює виконавець і ніякого впливу на суми винагороди вони не мають. Враховуючи це, можна зробити висновок, що вимоги, викладені у наведеній вище статті, не стосуються сум винагород за договорами ЦПХ.
Єдиний соціальний внесок сплачується із розрахунку 22% до фактично виплаченої суми винагороди за виконані, передбачені договором ЦПХ, роботи або послуги. Це випливає з норм п. 8 Розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфін від 20.04.15 р. № 449. Згідно із цим пунктом вимоги щодо нарахування єдиного внеску на зарплату, що не перевищує розміру МЗП, не застосовуються до зарплати з джерела не за основним місцем роботи. Для виконавця послуг за договором ЦПХ у ситуації, по яку йдеться у запитанні, установа не є основним місцем роботи, так як трудовий договір між такими особами та установою щодо прийняття їх на роботу та включення до штату працівників установи не укладався.
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 2