Чи збільшувати середню зарплату мобілізованих працівників до рівня мінімальної для нарахування ЄСВ?
Чи потрібно «дотягувати» середню зарплату, яка зберігається за працівниками, одного з яких було призвано в зону АТО під час мобілізації, а інший – служить за контрактом, до рівня мінімальної зарплати (далі – МЗП) з метою нарахування ЄСВ за ставкою 22 %, якщо розмір їхнього грошового забезпечення – близько 7 000 грн.?
Причина виникнення цього запитання зрозуміла. Як визначено ст. 119 КЗпП, збереження середньої зарплати за такою категорією працівників, про які йдеться в запитанні, є для них соціальною гарантією від держави. При цьому середню зарплату обрано законодавцем як орієнтир для визначення розміру таких гарантій, і, по суті, її не можна ототожнювати з базою нарахування ЄСВ.
Так, згідно з п. 1 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449 (далі – Інструкція № 449), ЄСВ установлюється в розмірі 22 % від суми нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року