Правильне заповнення податкових звітів, до яких належить і розрахунок за формою № 1ДФ, – важливе завдання для кожного бухгалтера. Адже посадові особи установ несуть персональну відповідальність за вчинення ними порушень, визначених податковим законодавством. Тож нагадаємо, як заповнити та подати цю форму.
Відповідно до Податкового кодексу (далі – ПК) особи, які мають статус податкових агентів, несуть відповідальність:
Податковими агентами щодо ПДФО є, зокрема, юридичні особи (їхні філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайняті особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу обкладення іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV ПК, до бюджету від імені та за кошти фізособи з доходів, що їй виплачуються, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення законодавчих норм згідно зі ст. 18 та розд. IV ПК (пп. 14.1.180 ПК).
Подання податковими агентами до контролюючого органу за місцем свого розташування у строки, установлені ПК для податкового кварталу, Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ передбачено пп. «б» п. 176.2 ПК. Порядок його заповнення та подання затверджено наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Порядок № 4).
Звертаємо увагу! Форма № 1ДФ подається лише в разі нарахування податковим агентом доходів на користь платника ПДФО протягом звітного періоду (кварталу). При цьому не має значення, виплачував податковий агент доходи протягом звітного періоду чи ні.