Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Порядок проведення індексації в серпні 2017 року

07.08.2017 2317 0 0

Споживчі ціни потихеньку ростуть, і відносно деяких місяців підвищення доходів настає момент, коли поріг індексації перевищується. А це означає виникнення права на індексацію для працівників, для яких доходи підвищилися саме в ці місяці. Розглянемо, чи склалася така ситуація для тієї чи іншої категорії працівників бюджетних установ. Звертаємо увагу, що таблицю розрахованих відсотків індексації доходів за липень – серпень 2017 року залежно від місяця підвищення доходів (2016–2017 рр.) наведено в кінці консультації.

Перш ніж перейти до конкретних розмірів індексації, зауважимо, що під час відпусткової кампанії слід урахувати найактуальнішу в цей період норму п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078), за якою в разі якщо особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується – пропорційно до відпрацьованому часу. Отже, якщо працівник частину місяця перебуває у відпустці, ми нараховуємо індексацію пропорційно до відпрацьованого часу в робочих днях (далі – р. д.), а якщо відпочиває цілий місяць, то індексацію не нараховуємо взагалі.

Нижче ми наведемо приклади таких розрахунків.

Виділимо з них дві групи:

1. Працівники 1-го тарифного розряду (далі – т. р.) за ЄТС, останній місяць підвищення доходів яких – грудень 2016 року.

Для них право на індексацію в розмірі 3,9 % виникло в травні 2017 року і «протрималось» у цьому розмірі три місяці. А от у серпні цього року у зв’язку з перевищенням порогу індексації із включенням до розрахунків індексу споживчих цін (далі – ІСЦ) показника за червень 2017 року такі працівники отримали право на індексацію в розмірі 7,8 % або в граничній сумі 131,35 грн. (1 684 грн. х 7,8 %).

Повна версія доступна тільки передплатникам