Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Отримано повідомлення про порушення застосування ПСП: як діяти установі

До установи надійшло повідомлення від органу ДФС про порушення застосування податкової соціальної пільги (далі – ПСП). Виявилось, що один із працівників отримував ПСП також від іншого роботодавця. Якими мають бути дії керівництва, щоб усунути таке порушення? За який період потрібно здійснити перерахунок ПДФО, аби визначити суму недоплати? Чи будуть застосовані до установи та її керівництва штрафні санкції у зв’язку з таким порушенням? Відповідь на ці та інші запитання ви знайдете далі.

Порядок застосування ПСП, її розмір, перелік категорій платників податку, які мають право на її отримання, визначено ст. 169 Податкового кодексу (далі – ПК).

Так, будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму (далі – ПМ) для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленого законом на 1 січня звітного податкового року (пп. 169.1.1 ПК). На 01.01.17 р. цей показник згідно із Законом від 21.12.16 р. № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» становить 1 600 грн.

Отже, розмір загальної ПСП у 2017 році дорівнює 800 грн. (1 600 грн. х 50 %). Для окремих категорій громадян ПСП може застосовуватись у розмірі 100 %, 150 % та 200 % від суми загальної ПСП. Зокрема, одинокій матері (батьку), що виховує дітей віком до 18 років, пільга надається в розмірі 150 % в розрахунку на кожну дитину (пп. «а» пп. 169.1.3 ПК).

ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як зарплата (інші прирівняні до неї згідно із законодавством виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного ПМ, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (абзац перший пп. 169.4.1 ПК).

Таким чином, розмір доходу (заробітної плати), що дає право на ПСП у 2017 році, становить 2 240 грн. на місяць (1 600 грн. х 1,4).

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
18.11.2024
Форма № 4-ПН: інформуємо про заплановане масове вивільнення працівників
Підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання в разі запланованого масового вивільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП (через зміни в організації виробництва та праці, серед іншого й ліквідацію, реорганізацію або перепрофілювання, скор...
18.03.2024
Порядок утримання із зарплати за кількома виконавчими листами
У діяльності установ нерідко виникають ситуації, коли вони отримують на одного працівника декілька виконавчих документів про відрахування із заробітної плати суми заборгованості (шкоди) за відповідними рішеннями органів (посадових осіб). Як здійснювати утримання в таких випадках, не порушуючи права ...
19.02.2024
Оцінювання роботи головного бухгалтера
У читачів виникають запитання стосовно коректного застосування правил оцінювання діяльності головних бухгалтерів бюджетних установ, адже ця повноважна особа наділена високим ступенем відповідальності за здійснення установою своїх функцій із дотриманням норм бюджетного законодавства. Розглянемо, хто ...