Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Відображення витрат на оплату праці у формах звітності

05.10.2017 8319 0 2

З набуттям чинності НП(С)БОДС 101 «Подання фінансової звітності» у Балансі (форма № 1-дс) витрати, крім витрат майбутніх періодів, окремою статтею не відображаються. Водночас слід зазначити, що сума витрат, накопичених протягом кварталу, в останній день кварталу відноситься на фінансовий результат виконання кошторису звітного періоду (фінансовий результат виконання бюджету (кошторису) звітного періоду), який і формує статтю звітності «Фінансовий результат», що зазначається в пасиві Балансу (код ряд. 1420) та Звіті про власний капітал (форма № 4-дс).

У Звіті про фінансові результати (форма № 2-дс) витрати на оплату праці та відрахування на соціальні заходи відображаються так:

  • у розд. І «Фінансовий результат діяльності» – під час формування показника враховуються у статті «Ви-трати на виконання бюджетних програм» (код ряд. 2210);
  • розд. ІІ «Видатки бюджету (кошторису) за функціональною класифікацією видатків та кредитування бюджету» – у загальній сумі витрат установи, залежно від функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, визначеної відповідно до бюджетної класифікації (наказ Мінфіну від 14.01.11 р. № 11 «Про бюджетну класифікацію»);
  • розд. ІІІ «Виконання бюджету (кошторису)» – у статті «Оплата праці та нарахування на заробітну плату» (ряд. 2610);
  • розд. ІV «Елементи витрат за обмінними операціями» – у складі показників «Витрати на оплату праці» та «Відрахування на соціальні заходи» (коди рядків відповідно 2820 та 2830).

У Звіті про рух грошових коштів» (форма № 3-дс) витрати на оплату праці та відрахування на соціальні заходи відображаються у складі витрат на операційну діяльність, зокрема у статті звітності «Витрати на оплату праці» та «Відрахування на соціальні заходи» (код рядків відповідно 021, 022).

У Примітках до річної фінансової звітності слід розкривати інформацію про суми заборгованості за заробітною платою, а в разі звільнення працівників відповідно до законодавства слід наводити інформацію про суми виплат у зв’язку зі звільненням.

У перших числах місяців та кварталів розпочинається зведення та підготовка інформації для складання статистичної звітності. З метою подальшого вдосконалення державного статистичного спостереження щодо обстеження підприємств із питань статистики праці й отримання повної, всебічної та об’єктивної статистичної інформації наказом Держстату від 10.06.16 р. № 90 затверджено форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) та № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці». Подавати такі форми до органів статистики установи зобов’язані до 7-го числа місяця, що настає за звітним.

Повна версія доступна тільки передплатникам