Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Оплата за тарифікацією та за погодинними ставками: аналізуємо відмінності

19.10.2017 1205 0 2

У попередніх консультаціях (див. «Тарифікація педпрацівників: порядок проведення», «Оплата праці педпрацівників за тарифікацією та окладами») ми детально розглянули правила складання тарифікаційного списку (далі – ТС) загальноосвітнього навчального закладу та формування кожної складової зарплати, що в ньому відображається. Сьогодні нагадаємо загальні правила застосування результатів тарифікації в окремих можливих ситуаціях та порядок застосування погодинної оплати праці педагогічних працівників.

Місяць відпрацьовано повністю

Якщо педагогічний працівник закладу, що є його основним місцем роботи або сумісництвом, відпрацював місяць повністю, він має право на отримання зарплати, визначеної за результатами тарифікації, у повному розмірі незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року (п. 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.93 р. № 102, далі – Інструкція № 102).

Це стосуються і тих, хто за посадою не є вчителем і отримує крім зарплати за тарифікацією посадовий оклад за основною посадою.

Зарплата вчителя загальноосвітнього закладу, визначена за тарифікацією, не зменшується також у разі, якщо за індивідуальної форми навчання не вичитано заплановані години у зв’язку із хворобою учня, оскільки будь-яких особливостей оплати за тарифікацією для такого випадку законодавство не містить. До речі, якщо заняття проводяться з дітьми, що потребують особливих умов виховання чи тривалого лікування, ставки зарплати вчителів підвищуються на 20 % (пп. «в» п. 28 Інструкції № 102).

Учителям, іншим педагогічним працівникам, у яких із незалежних від них причин протягом навчального року навантаження зменшується порівняно з визначеним під час тарифікації, до кінця навчального року виплачується (п. 76 Інструкції № 102):

Повна версія доступна тільки передплатникам