Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як відшкодовувати витрати за електронним проїзним квитком?

10.04.2019 1085 0 0

Працівник повернувся з відрядження. Чи може бухгалтерія оплатити витрати на проїзд, якщо надано електронний проїзний квиток?

Передусім зауважимо, що видатки на відрядження бюджетна установа має планувати за однойменним КЕКВ 2250. Це передбачено пп. 2.2.5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну 12.03.12 р. № 333.

За визначенням, наведеним у ст. 5 розд. ІІ Закону від 22.05.03 р. № 851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі – Закон № 851), під електронним документом розуміють документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) до переліку обов’язкових реквізитів входять:

  • назва документа (форми);
  • дата складання;
  • назва підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Отже, електронний документ, який складено відповідно до вимог чинного законодавства та містить усі необхідні реквізити, має таку саму юридичну силу, як і документ, складений у паперовому вигляді.

Повна версія доступна тільки передплатникам