Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як розрахувати вихідну допомогу при підсумованому обліку?

07.04.2017 762 0 1

Сторож установи, для якого було запроваджено підсумований облік робочого часу, з 10.04.17 р. звільняється у зв’язку з поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу. Як розрахувати для нього суму вихідної допомоги?​

Дійсно, за нормами ст. 44 КЗпП у разі звільнення працівника з роботи за п. 6 с. 40 КЗпП, а саме у зв’язку з поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу, працівнику, що звільняється, має бути виплачена вихідна допомога в розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Для визначення суми такої допомоги слід звернутися до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Так, згідно з п. 2 Порядку № 100 в усіх випадках, перелічених у п. 1 цього Порядку (у т. ч. і для виплати вихідної допомоги), середньомісячна заробітна плата (крім визначення суми оплати відпусток і компенсацій за їх використання) обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Якщо протягом останніх 2 календарних місяців працівник не працював, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за попередні 2 місяці роботи. Якщо і протягом цих місяців працівник не відпрацював жодного робочого дня, середня заробітна плата обчислюється виходячи з окладу.

До розрахунку середньої зарплати в такому разі приймаються виплати, перелічені в п. 3 Порядку № 100 (доплати і надбавки: за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування; високі досягнення в праці; умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років, виробничі премії тощо).

Повна версія доступна тільки передплатникам