Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як визначити стаж роботи бібліотекаря?

25.09.2019 3115 0 0

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина десята)

Однією з виплат, які гарантуються державою, є доплата за вислугу років бібліотечним працівникам. Ця виплата пов’язана зі спеціальним стажем роботи та встановлюється відповідно до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек та Переліку посад працівників державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність, затверджених постановою КМУ від 22.02.05 р. № 84 (далі – Порядок № 84, Перелік № 84).

Зазначена доплата здійснюється за наявності стажу, який обчислюється сумарно за час роботи на всіх посадах, указаних у Переліку № 84, а також за періоди, діяльності, визначені п. 3 цього документа.

Переліком № 84 визначено посади працівників державних і комунальних бібліотек, які здійснюють культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність. Доплата встановлюється бібліотечним працівникам публічних, спеціальних та спеціалізованих державних і комунальних бібліотек залежно від стажу бібліотечної роботи, визначеного відповідно до Порядку № 84. Бібліотека ЗЗСО відповідно до ст. 6 Закону від 27. 01.95 р. № 32/95-ВР «Про бібліотеки і бібліотечну справу» належить до спеціальних бібліотек, тому її працівники мають право на одержання цієї доплати.

Доплата за вислугу років виплачується працівникам бібліотек, крім тих осіб, які мають право на її виплату за стаж роботи на інших підставах.

Основним документом для визначення стажу бібліотечної роботи є трудова книжка та інші документи, що відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж бібліотечної роботи. Відповідальність за обчислення стажу цій категорії працівників покладається на роботодавця.

Повна версія доступна тільки передплатникам