Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Що вказувати в довідці про зарплату для призначення пенсії держслужбовцям

27.03.2017 10137 3 1

Нарешті постановою правління ПФУ від 17.01.17 р. № 1-3 затверджено нові форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям (далі – Постанова № 1-3). Тепер ці форми відповідають нормам Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889). За ст. 90 цього Закону пенсійне забезпечення держслужбовців здійснюється відповідно до Закону від 09.07.03 р. № 1058-ІV «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування». Окрім того, до зазначених у п. 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 осіб досі в цій частині застосовується Закон від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 3723).

Дані, що зазначатимуться у нових формах довідок, базуються на тих складових заробітку, що визначені ст. 50, 52, 54 Закону № 889. Щоправда, треба буде надавати також дані про заробіток, визначений держслужбовцеві за раніше чинними законодавчими та нормативно-правовими актами.

Тож у першій формі довідки, затвердженій Постановою № 1-3, мають надаватися дані за такими складовими зарплати держслужбовця: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років. Виноска до цієї форми довідки розшифровує, що для працюючих на час звернення за призначенням пенсії осіб на посадах держслужби ці дані зазначаються в розмірах, установлених на день звернення, причому за останньою займаною посадою. Щодо осіб, які на час звернення не займають держслужбових посад, дані зазначаються так: посадовий оклад працюючого на відповідній посаді держслужбовця, надбавка за ранг та надбавка за вислугу років у відсотках з урахуванням набутого стажу. Тут же передбачено, як надаються дані в разі ліквідації держоргану, перейменування чи відсутності посади у відповідному держоргані.

Друга форма довідки передбачає надання даних про складові заробітку держслужбовця (у розрізі всіх місяців року) за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією. Тобто в ній мають зазначатися дані про заробіток особи, що належав держслужбовцеві за часів дії Закону № 3723, включаючи визначені рішеннями Кабміну виплати. Ідеться, зокрема, про надбавки:

  • за інтенсивність праці (згідно з постановою КМУ від 04.10.95 р. № 783 за визначеними нею посадами установлювались надбавки за інтенсивність праці та особливий характер роботи в розмірі до 70 % посадового окладу з урахуванням доплати за ранг);
  • за виконання особливо важливої роботи (постановою КМУ від 09.03.06 р. № 268 передбачено надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в розмірі до 50 % (в окремих випадках – до 100 %) посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років;
  • за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю (згідно з постановою КМУ від 15.06.94 р. № 414 особам, які працюють в умовах режимних обмежень, залежно від ступеня секретності інформації встановлюється надбавка до посадових окладів у розмірі 10 %, 15 %, 20 %).

У цій же формі фіксуються дані про матеріальну допомогу та премії з одночасним поясненням видів виплат та періодів, за які вони нараховані. Дані подаються стосовно осіб, які працюють на момент звернення на посадах держслужби, включаючи осіб із стажем не менш як 20 років.

Третя форма довідки передбачає дані про складові заробітку осіб зі стажем держслужби не менше 20 років, які не займають держслужбові посади на момент виходу на пенсію. Особливістю тут є те, що надбавки, премії зазначаються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідними чи прирівняними посадами за останнім місцем роботи на держслужбі.

Водночас Постановою № 1-3 скасовано чинність трьох раніше ухвалених постанов правління ПФУ, якими затверджено старі форми довідок про складові заробітку держслужбовців.

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 3