Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи застосовують ПСП в умовах неповного робочого часу?

27.02.2019 1150 0 0

Оплата праці по професіях та галузях бюджетників: запитання - відповіді

Чи можуть скористатися загальною податковою соціальною пільгою (далі – ПСП) працівники, що працюють на умовах неповного робочого часу?

Так, можуть. Пояснимо чому.

Питання державного і договірного регулювання прав працівників на оплату праці та їх захисту регламентуються КЗпП та іншими нормативно-правовими актами.

Так, ст. 56 КЗпП, зокрема, передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Отже, якщо в установі працівник працює неповний робочий день за трудовим договором (контрактом) і отримує зарплату, розмір якої не перевищує 2 690 грн. за місяць, то він має право на застосування загальної ПСП. Слід зауважити, що водночас мають бути дотримані всі вимоги ст. 169 Податкового кодексу.

Повна версія доступна тільки передплатникам