Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як оприбуткувати земельну ділянку?

03.04.2018

Бюджетна установа отримала державний акт на право власності на земельну ділянку. Чи має вона право оприбуткувати її лише на підставі нормативної грошової оцінки (далі – НГО), яка проводилась станом на 2016 рік? Як відобразити цю операцію в бухобліку?

Відповідно до НП(С)БОДС 121 «Основні засоби» та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів для суб’єктів державного сектора, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації ОЗ), одиницею обліку основних засобів (далі – ОЗ) є об’єкт ОЗ, в тому числі інший актив, що відповідає визначенню ОЗ, або частина такого активу, яка контролюється суб’єктом держсектора.

Об’єкт ОЗ визнається активом, коли існує ймовірність отримання суб’єктом держсектора майбутніх економічних вигід, пов’язаних з його використанням, та/або він має потенціал корисності для суспільства і його вартість може бути визначена (п. 2 розд. 2 НП(С)БОДС 121).

Зазначений стандарт відносить земельні ділянки до ОЗ (пп. 3.1.1 розд. 2).

Земельні ділянки обліковуються на підставі документів, установлених законодавством (п. 12 розд. 3 Методрекомендацій ОЗ).

У нашій ситуації бюджетна установа має Акт на право власності та витяг з техдокументації про НГО від 2016 року, які дозволяють зарахувати земельну ділянку до складу ОЗ.

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
11.07.2022
Неприбутковий звіт бюджетної організації – строк до 20 липня
Деякі бюджетні установи за підсумками 2021 року не встигли подати Звіт про використання доходів (прибутків) до 1 березня включно. В статті розглянемо що, коли та як потрібно зробити, щоб не було відповідальності – штрафу за неподання. Розберемось як підтвердити неможливість виконувати податков...
11.07.2022
Коли декларувати податкове зобов’язання та податковий кредит після відновлення реєстрації податкових накладних
Заклад освіти звільнений від ПДВ і сплачує податок до бюджету лише від операцій з надання в оренду приміщення. Податкові накладні (далі – ПН) за послугами з оренди надані в лютому, а зареєстровані в березні. За який місяць відображати суми податкового кредиту та компенсувальних податкових зобо...
03.02.2022
Неприбутковий звіт: бюджетні особливості формування
Неприбутковими вважаються установи, серед іншого і бюджетні установи та організації (далі – організації) , які не є платниками податку на прибуток відповідно до п. 133.4 Податкового кодексу (далі – ПК; пп. 14.1.121 ПК). Такі організації внесені до Реєстру неприбуткових установ та організ...