Облік призовників та військовозобов’язаних за зміненими правилами
Ця консультація спрямована на допомогу працівникам кадрових та економічних служб установ для забезпечення коректного ведення обліку осіб, які проходили чи проходитимуть службу у військових формуваннях. Акцентовано увагу на новаціях, нещодавно запроваджених згідно з урядовими рішеннями.
Минулого року ми вже приділяли увагу питанню ведення військового обліку, детально пояснюючи, як саме він ведеться, кого стосується та хто за нього відповідає (див. «Захист держави – обов’язок громадян», «Забезпечення функціонування системи військового обліку громадян», «Ведення військового обліку: на кого покладається та як оплачується», «Контроль ведення військового обліку», «Відповідальність за порушення правил військового обліку»).
Постановою КМУ від 06.02.19 р. № 74 (далі – Постанова № 74), яка набула чинності з 14.02.19 р., унесено суттєві зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов‘язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.16 р. № 921 (далі – Порядок № 921). Розглянемо їх детально.
Які категорії осіб підлягають військовому обліку установами?
Відповідно до Закону від 25.03.92 р. № 2232-ХІІ «Про військовий обов‘язок і військову службу» (далі – Закон № 2232) об‘єктами військового обліку є призовники (особи, приписані до призовних дільниць) та військовозобов‘язані (особи, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави).
Порядок № 921 конкретизує цю норму. Зокрема, до переліку згаданих осіб належать призовники віком від 17 до 27 років (раніше – від 18 до 27 років), які:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року