Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Держпідтримка осіб з особливими освітніми потребами

Субвенції між державним та місцевими бюджетами

Ця консультація допоможе зорієнтуватись у питаннях щодо особливостей надання у поточному році субвенції категоріям громадян, які мають особливі освітні потреби.

Надання з держбюджету місцевим бюджетам трансфертів за різними напрямами, зокрема у вигляді субвенції на державну підтримку осіб з особливими освітніми потребами, передбачено пп. 61 ч. 1 ст. 97 Бюджетного кодексу. Оскільки нормою цієї ж статті встановлено, що порядок та умови надання субвенцій із держбюджету місцевим бюджетам має визначати Кабмін, щороку ухвалюються відповідні урядові рішення із цих питань.

Цьогоріч постановою КМУ від 27.02.19 р. № 129 «Деякі питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2019 році» (далі – Постанова № 129, набула чинності з 28.02.19 р.) передбачено:

  • перерозподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2019 році (далі – субвенція-2019, окремо щодо видатків споживання та видатків розвитку) (додаток 1);
  • розподіл субвенції-2019 із зазначенням обсягів для:підтримки осіб з особливими освітніми потребами (окремо для закладів дошкільної освіти, окремо – професійної (професійно-технічної) освіти; оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів (додаток 2).

Крім того, Постановою № 129 затверджено Порядок використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами (далі – Порядок № 129). Важливими є зміни, унесені до раніше ухваленого постановою КМУ від 14.02.17 р. № 88 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (далі – Порядок № 88).

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
25.11.2024
Складаємо графік відпусток
Кадровики, складаючи графіки відпусток, часто стикаються з певними труднощами. Чимало питань щодо створення цього документа виникає й цього року в умовах воєнного стану карантинних обмежень та широкого застосування дистанційної роботи. Тож розглянемо, що має враховувати кадровик, складаючи графік ві...
05.12.2023
Чому потрібен аудит особових карток працівників
Про аудит трудових книжок, який сприятиме переходу роботодавців на електронне ведення кадрової документації, ми вже писали (див. «Проводимо аудит трудових книжок»). Звісно, такий перехід торкнеться й інших кадрових документів. Тож цього разу поговоримо про особові картки працівників. Про...
05.12.2023
Стажування та проходження практики в установі
Відповідно до ст. 8 Закону від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» кожен має право, поряд з іншим, на професійне навчання, яке реалізується шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації, стажування безпосередньо на робочих м...
Центр сповіщень