Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Дисциплінарна відповідальність держслужбовця

09.08.2018 357 0 1

До виконання будь-якої роботи потрібно ставитися відповідально. У цій консультації розглянемо особливі механізми, що забезпечують сумлінне виконання держслужбовцем покладених на нього завдань, наслідки нехтування встановленими правилами проходження держслужби та способи заохочення до роботи на досягнення позитивних результатів.

Обов’язок держслужбовця щодо сумлінності та дотримання дисципліни

Щоб набути статусу держслужбовця, особа повинна пройти низку процедур, передбачених Законом від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889), що включають, зокрема, конкурсний відбір, тестування, спецперевірку, випробування. Статус держслужбовця набувається із дня присвоєння особі рангу держслужбовця.

За нормами трудового законодавства з особою, що має намір працювати у відповідній структурі, тобто в установі, організації, укладається трудовий договір, зазвичай у письмовому вигляді. Так відбувається і з держслужбовцями. Що саме виконуватиме працівник за посадою, яку він обійматиме, визначається посадовою інструкцією.

Отже, трудовий договір із держслужбовцем укладено (про це видається наказ керівника), з посадовою інструкцією його ознайомлено, і розпочинаються трудові будні. Лакмусовим папірцем, який виявляє, наскільки відповідально ставиться посадовець до своєї роботи, слугують результати його роботи – позитивні, не зовсім такі або ж негативні.

За нормами ст. 64 Закону № 889 посадовцеві, який обіймає посаду держслужби, за невиконання або неналежне виконання покладених на нього посадових обов’язків, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни слід очікувати притягнення до дисциплінарної відповідальності. Знаємо, що таку відповідальність за певних підстав передбачено взагалі для всіх працівників, однак для держслужбовців – особливу.

Повна версія доступна тільки передплатникам