Внутрішній контроль та аудит
Із цієї консультації ви дізнаєтеся: які нормативні документи регламентують створення підрозділу внутрішнього аудиту; хто, коли та з якою метою здійснює внутрішній аудит; коли розробляти та подавати плани проведення внутрішнього аудиту та звіти про їх виконання.
Розпорядники бюджетних коштів (далі – розпорядники) в особі їхніх керівників організовують внутрішній контроль і внутрішній аудит та забезпечують їх здійснення у своїх установах і на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління таких розпорядників (п. 3 ст. 26 Бюджетного кодексу, далі – БК).
Внутрішній контроль – комплекс заходів, що застосовуються керівником для забезпечення дотримання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, завдань, планів і вимог щодо діяльності розпорядника і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління (п. 3 ст. 26 БК).
Внутрішній аудит – це діяльність, спрямована на удосконалення системи управління, внутрішнього контролю, запобігання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів, виникненню помилок та інших недоліків у діяльності розпорядника і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, та яка передбачає надання незалежних висновків і рекомендацій (п. 3 ст. 26 БК).
Нагадаємо, із 01.01.12 р. набув чинності Порядок здійснення внутрішнього аудиту та утворення підрозділів внутрішнього аудиту, затверджений постановою КМУ від 28.09.11 р. № 1001 (далі – Постанова № 1001, Порядок № 1001). Протягом усього періоду його дії він удосконалювався на вимогу сучасних критеріїв.
До відома: згідно з останніми змінами норми Порядку № 1001 поширюються, зокрема, на інших головних розпорядників коштів держбюджету (далі – держоргани), їх територіальні органи та бюджетні установи, які належать до сфери їх управління.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року