Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Тендерне забезпечення: нюанси бухобліку

18.04.2018 2867 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: що таке забезпечення, які його види існують, відповідно до яких нормативних документів ми його отримуємо та повертаємо та як відобразити ці операції в бухобліку.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлює Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922). Метою цього документа є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції в цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Забезпечення тендерної пропозиції – це надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія (п. 8 ст. 1 Закону № 922).

Забезпечення виконання договору про закупівлю – надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником за договором про закупівлю (п. 7 ст. 1 Закону № 922).

Відповідно до ст. 24 Закону № 922 замовник має право зазначити в оголошенні про проведення закупівлі та в тендерній документації вимоги до надання забезпечення тендерної пропозиції.

Якщо надання забезпечення тендерної пропозиції вимагає замовник, у тендерній документації мають бути наведені умови його надання, зокрема вид, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли таке забезпечення не повертається учаснику. Тоді учасник під час подання тендерної пропозиції одночасно надає таке забезпечення.

Повна версія доступна тільки передплатникам