Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Оплата комунальних послуг орендарем

13.03.2019 1851 0 1

Як розрахувати вартість комунальних послуг у разі оренди нерухомого державного майна; хто та як повинен оплачувати їх; як документально підтвердити обсяг послуг, що підлягають компенсації, – відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в консультації.

Відносини між орендодавцем та орендарем у разі оренди майна, що перебуває в державній або комунальній власності, регулюються Законом від 10.04.92 р. № 2269-ХІІ «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 2269), якщо інше не передбачено законодавством та договором оренди.

Відповідно до п. 2 ст. 10 Закону № 2269 між бюджетною установою – орендодавцем та сторонньою юридичною або фізичною особою, тобто орендарем, укладається договір оренди. Цей договір має відповідати вимогам Типового договору оренди індивідуально визначеного нерухомого або іншого майна, що належить до державної власності, затвердженого наказом Фонду держмайна від 23.08.2000 р. № 1774.

Як випливає з п. 5.13 зазначеного Типового договору, до розрахунку суми орендної плати не входять витрати на утримання орендованого нерухомого майна та комунальні послуги, надані орендарю. Такі витрати орендар повинен відшкодовувати орендодавцю окремо, уклавши протягом 15 робочих днів після підписання договору оренди договір з орендодавцем про відшкодування витрат за надані комунальні послуги.

Розглянемо, що ж таке комунальні послуги та як вони мають відшкодовуватися.

За визначенням, наведеним у ст. 13 Закону від 24.06.04 р. № 1875-ІV «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон № 1875), під комунальними послугами розуміють послуги:

Повна версія доступна тільки передплатникам