Інвентаризація дебіторської та кредиторської заборгованостей
Дебіторська та кредиторська заборгованність: облік та списання
Терміни проведення інвентаризації в бюджетних установах
Інвентаризація: основні етапи проведення
Майно в зоні АТО: як проводити інвентаризацію?
Відображення в бухобліку результатів щорічної інвентаризації
Ревізія результатів річної інвентаризації
Як передбачено п. 1.2 Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 02.04.14 р. № 372 (далі – Порядок № 372), безнадійною дебіторською заборгованістю (далі – ДЗ) є поточна ДЗ, щодо якої існує впевненість про її неповернення боржником, або ДЗ, строк позовної давності якої минув.
Слід сказати, що для визнання простроченої ДЗ безнадійною недостатньо лише того, щоб строк позовної давності минув. Потрібно також, щоб:
- у звітності розпорядників бюджетних коштів була відображена прострочена ДЗ за суб’єктами господарювання, які ліквідовані без правонаступників;
- установами було вжито всіх заходів щодо проведення претензійно-позовної роботи та інших заходів зі стягнення заборгованості відповідно до чинного законодавства (лист Держказначейства від 31.03.10 р. № 15-04/712-5704).
ДЗ, строк позовної давності якої минув і яка є безнадійною до стягнення, списують за результатами інвентаризації розрахунків на підставі рішення керівника установи з відображенням зміни результатів виконання кошторису (п. 3.5 Порядку № 372).
Інвентаризацію ДЗ проводять відповідно до вимог п. 7 Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року