Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Економимо бюджетні кошти, дотримуючись граничних сум витрат

05.04.2018 1238 0 3

Акценти цієї статті:

  • особливості застосування граничних сум витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів за рахунок держбюджету;
  • чи стосуються ці обмеження установ, що утримуються коштом місцевого бюджету;
  • наслідки порушення зазначених обмежень бюджетними установами.

На виконання ст. 5 Указу Президента від 16.11.2000 р. № 1242/2000 було ухвалено постанову КМУ від 04.04.01 р. № 332 «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету» (далі – Постанова № 332). Отже, всі держоргани та установи, які утримуються за рахунок держбюджету, повинні обмежувати свої витрати відповідно до вимог Постанови № 332. У зв’язку із цим акцентуємо увагу на таких аспектах.

1. Відповідно до п. 4 Постанови № 332 бюджетні установи, які утримуються за рахунок коштів держбюджету, здійснюють витрати на придбання тільки за наявності бюджетних асигнувань на зазначені цілі в їхніх кошторисах та відсутності простроченої кредиторської заборгованості на останню звітну дату як за загальним, так і за спеціальним фондами держбюджету.

2. З 15.08.17 р. окрім звичного переліку складових до комплекту комп’ютерної техніки (системний блок, монітор, клавіатура, маніпулятор «миша» тощо) входить ще й операційна система. Допустиму граничну суму витрат на придбання персонального комп’ютера (ноутбука) збільшено до 20 500 грн.

3. Затверджені граничні суми витрат стосуються придбання комплектних легкових автомобілів, меблів, обладнання, устаткування, а не окремих деталей (предметів).

Повна версія доступна тільки передплатникам