Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Аліменти в бухобліку

06.09.2018 3652 0 1

Питання щодо утримання аліментів із зарплати працівника завжди залишаються актуальними, незважаючи на поширеність таких ситуацій. І кому, як не бухгалтеру, доводиться в них розбиратися. Тож розглянемо порядок нарахування цих виплат та відображення їх у бухобліку.

Утримання аліментів провадиться із суми заробітку, що належить особі, яка їх сплачує. Як передбачено п. 13 Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затвердженого постановою КМУ від 26.02.93 р. № 146 (далі – Перелік № 146), утримання аліментів провадиться після утримання із цього заробітку податків. Отже, базою для утримання аліментів буде сума зарплати, яка залишається після відрахування всіх належних платежів до бюджету, а саме після утримання ПДФО та військового збору (далі – ВЗ).

Слід зазначити, що в разі перерахування аліментів через відділення зв’язку витрати на доставку стягувачу грошових переказів утриманих аліментів проводяться за рахунок платника аліментів. Це передбачено п. 14 Переліку № 146.

Розглянемо кілька прикладів.

Приклад 1
За липень 2018 року працівникові за повністю відпрацьований місяць нараховано зарплату в розмірі 8 000 грн. Згідно з виконавчим листом із нього утримуються аліменти на одну дитину в розмірі 25 % заробітку, які переказуються через відділення зв’язку.

Визначимо суму аліментів.

Повна версія доступна тільки передплатникам