Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

ВРУ прийняла законопроект щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

23.11.2023 7 0 0

Верховна Рада України на своєму пленарному засіданні 21 листопада 2023 року ухвалила в першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» (реєстр. №10060).

Цей законопроект розроблено та подано Кабінетом Міністрів України на виконання зобов’язань України, взятих згідно з Листом про наміри Уряду України до Міжнародного валютного фонду та на виконання пункту 61 Меморандуму про економічну та фінансову політику від 19 червня 2023 року та пункту 56 оновленого Меморандуму про економічну та фінансову політику від 24 березня 2023 року.

Основною метою законопроекту є удосконалення правових засад діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (далі- САП), зокрема у частині посилення її самостійності та організаційної незалежності.

Законопроектом вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України та законів України «Про державну таємницю» і «Про прокуратуру», якими пропонується:

1) вивести САП зі структури Офісу Генерального прокурора та реорганізувати її в окремий орган прокуратури у загальній системі органів прокуратури зі статусом окремої юридичної особи (аналогічно до обласних прокуратур);

2) змінити процедуру конкурсного відбору на посади керівника САП та прокурорів САП (ч. ч. 2, 2-1 ст. 8-1 Закону у редакції проекту);

3) покласти на керівника САП повноваження зі здійснення повноважень керівника органу прокуратури (абз. 12 ч. 8 ст. 8-1 Закону у редакції проекту; п. 9 ч. 1 ст. 3 КПК), а також щодо прийняття на роботу, звільнення з роботи, притягнення до дисциплінарної відповідальності, встановлення умов оплати праці працівників підрозділів апарату САП (державних службовців, службовців, інших працівників) (абз. 3 ч. 4 ст. 8-1 Закону у редакції проекту), визначення організації діяльності САП (абз. 4 ч. 4 ст. 8-1 Закону у редакції проекту);

4) передбачити проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності САП (ч. 9 ст. 8-1 Закону у редакції проекту) та функціонування Спеціалізованої дисциплінарної комісії прокурорів САП (ч. 1 ст. 73 Закону у редакції проекту);

5) встановити посадові оклади прокурорів та інших працівників САП відповідно до розміру прожиткового мінімуму (ч. 6 ст. 81 Закону у редакції проекту) тощо.

Також, Верховна Рада України доручила Комітету з питань правоохоронної діяльності доопрацювати законопроект за реєстр. №10060 з урахуванням пропозицій і поправок суб’єктів права законодавчої ініціативи, скоротивши строк подання таких пропозицій і поправок наполовину, та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

https://www.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу