У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про Спеціалізовану економічну прокуратуру
Як повідомив народний депутат Я. Железняк, законопроєктом (реєстр. № 11087) передбачено, що Спеціалізована економічна прокуратура (далі – СЕП) має стати відокремленим автономним підрозділом, який буде здійснювати процесуальний нагляд у кримінальних провадженнях БЕБ. Простіше кажучи, слідкувати за тим, щоб БЕБ дотримувалася закону та прав легального бізнесу.
«Тут важливо: ми не створюємо новий орган.
Для тих, хто не знає: в Офісі Генпрокурора вже зараз є управління, яке цим займається. Там працює 43 прокурори та 5 адміністративних співробітників.
Ще 108 працівників працюють у відповідних відділах обласних прокуратур. Причому більше половини з них працюють в регіонах, де навіть немає територіальних управлінь БЕБ, за якими треба здійснювати нагляд.
В принципі про (не)ефективність нагляду все зрозуміло. Тим паче, що зараз бізнес, експерти та міжнародники наполягають на перезавантаженні БЕБ через його неефективну роботу та відверту шкоду. Ще раз, СЕП – це не новий додатковий орган. СЕП дозволить реорганізувати вже наявні відділи прокуратури в незалежний від політичного впливу підрозділ», – зазначає депутат.
Наприклад, набрати через конкурс справді ефективних людей (з тих, хто вже працює і нових, бо є підозра, що не всі поточні співробітники, дипломатично кажучи, відповідають стандартам доброчесності). І зробити так, щоб прокуратура в економічних кейсах реально працювала в інтересах легального бізнесу.
Прокурори СЕП будуть приймати рішення про підслідність у спірних ситуаціях. Тобто будуть гарантами того, що економічні злочини реально розслідуватиме лише один орган, як і було задумано.
Я. Железняк
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу