В Україні посилять відповідальність за порушення у сфері містобудування
Верховна Рада в середу ухвалила у першому читанні законопроект №5877 про посилення відповідальності за порушення у сфері містобудівної діяльності. Відповідне рішення підтримало 236 народних обранців.
У цьому документі суттєво доповнено норми Кримінального кодексу України щодо самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва. Так, посилено відповідальність за незаконне захоплення земель історико-культурного призначення, за самовільне будівництво, яке ведеться із порушеннями цільового призначення земельної ділянки тощо.
Законопроект також передбачає тимчасовий арешт об’єктів незаконного будівництва.
Законопроектом пропонується внесення низки змін до Кримінального кодексу України та кодексу України про адміністративні правопорушення. Ними передбачається, серед іншого, збільшення штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, а також можливість притягнення до кримінальної відповідальності відповідних суб'єктів містобудівної діяльності за злочини, передбачені низкою статей КК.
Так, згідно із законопроектом, передбачається підвищення штрафів за проведення підготовчих будівельних робіт (від 17 до 25,5 тис. грн), за будівництво без документів (до 4 поверхів – від 34 до 42, тис. грн; від 5 поверхів – від 51 до 59,5 тис. грн., за будівництво висоток та торгових центрів - від 68 до 76,5 тис. грн.).
Крім того, передбачаються штрафи за продаж квартир у будинках, які не було прийнято в експлуатацію – від 17 до 85 тис. грн. Передбачено штраф до 170 тис. грн. У разі знесення пам'ятника архітектури, порушення правил охорони праці, промислової чи пожежної безпеки.
Також пропонується доповнення КК новою статтею, якою передбачається посилення кримінальної відповідальності за самовільне будівництво, у тому числі за самовільне будівництво на особливо цінних землях, в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах або зонах особливого режиму використання земель у межах території пам'ятника. культурної спадщини, історико-культурного заповідника, історико-культурної заповідної території, зони охорони, буферної зони, історичного ареалу населеного місця, території об'єкта культурної всесвітньої спадщини або на земельній ділянці (землях) з порушенням призначення земельної ділянки (земель) або обмеження у використанні земель. Так, за будівництво на землях в охоронних зонах, історико-культурного призначення передбачається позбавлення волі на строк до двох років, а якщо будівництво призвело до тяжких екологічних чи технологічних наслідків – до 5 років.
iportal.rada.gov.ua
Коментарі до матеріалу