Чергові зміни в закупівельному законодавстві
Законом України від 03.06.2021 р. № 1530-IX (далі - Закон № 1530) внесено зміни до закупівельного та антикорупційного законодавства.
Антикорупційне Головним завданням Закону № 1530 є зміни, що удосконалюють питання оскарження процедур закупівлі, у тому числі у частині суб’єктів оскарження, та узгоджують з положеннями законодавства про АМКУ. Це, зокрема, подання скарг у формі електронного документа шляхом заповнення уніфікованих форм, обов’язок надавати докази наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів скаржника, публічність запитів органу оскарження та відповідей на них. Крім того, посаду уповноваженого з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель віднесено до числа службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Відповідні зміни внесено до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.
Закупівельне До Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (далі - Закон № 922) внесено зміни щодо:
- уповноваженої особи. Тепер за нею на законодавчому рівні закріплена можливість здійснення допорогових закупівель та закупівель без використання електронної системи закупівель, оприлюднення звітів за їх результатами;
- функціонування електронного каталогу;
- включення лізингу до переліку послуг, на які поширюється дія Закону № 922;
- уточнення видів послуг, на які не поширюється дія Закону № 922;
- строків оприлюднення інформації при проведенні спрощеної закупівлі;
- вимог до підпису пропозицій,тендерних пропозицій і документів учасників.
Закон набрав чинності 26.06.2021 р.
iportal.rada.gov.ua
Коментарі до матеріалу