Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

За яких умов стягнення податкового боргу може бути ініційовано податковим органом без звернення до судових органів на підставі рішення керівника контролюючого органу?

04.09.2023 18 0 0

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що стягнення податкового боргу може бути ініційовано податковим органом без звернення до судових органів на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу за наступних умов:

  • податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум (без обмежень по сумі);
  • борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого грошового зобов’язання;
  • у разі відсутності чи наявності у меншій сумі непогашеного зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково чи надміру сплачених ним грошових зобов’язань або бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Тобто, у випадку наявності непогашеного зобов’язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу приймається контролюючим органом в межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов’язання держави (п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу України).

Звертаємо увагу що, рішення про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках є вимогою стягувана до боржника, що підлягає негайному та обов’язковому виконанню шляхом ініціювання переказу у платіжній системі за правилами відповідної платіжної системи.

Списання  банком  коштів  з  рахунків  платників   податків/суб’єктів господарювання визначено розділом  IV Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої  постановою Правління  Національного  банку   України   від   29 липня 2022 року № 163.

https://kyiv.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу