Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи має право роботодавець змушувати працівників виконувати свої посадові обов'язки під час оголошеної повітряної тривоги?

15.02.2023 173 0 0

Цивільний захист – це функція держави, спрямована на захист населення, територій та майна від надзвичайних ситуацій, зокрема від подій військового характеру.

Відповідно до вимог статті 19 Кодексу цивільного захисту України забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій – прямий обов'язок місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту.

Громадяни України мають право на отримання інформації про надзвичайні ситуації чи небезпечні події, що виникли або можуть виникнути (стаття 21 Кодексу цивільного захисту України).

Для здійснення функцій цивільного захисту держава залучає матеріально-технічні ресурси всіх рівнів. Тому керівник підприємства зобов'язаний забезпечувати цивільний захист як своїх працівників, так і клієнтів/відвідувачів, у т. ч. під час сповіщення про повітряну тривогу у населеному пункті, де розташоване підприємство.

Відповідно до статті 153 КЗпП України роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, що становить явну небезпеку для життя працівника, а також в умовах, що не відповідають законодавству про охорону праці.

При цьому прямої відповідальності за роботу підприємства під час повітряної тривоги чинне законодавство України поки що не передбачає.

Пам'ятайте: під час війни повітряна тривога не буває навчальною — щоразу, коли її оголошують, існує загроза життю. Це сповіщення про реальну загрозу удару з повітря.

Тому не нехтуйте правилами!

Якщо, перебуваючи на робочому місці, почули сирену, мають виконати заходи, передбачені на цей випадок у внутрішньому документі підприємства — інструкції чи плані реагування.

https://pl.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу